Johanson Dielectrics Inc. 100X15W184MV4E
100X15W184MV4E picture photo
Mfg. Part Number
100X15W184MV4E
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.18UF 10V X7R 0805
Datasheet Download
100X15W184MV4E.pdf
Availability of 100X15W184MV4E
QUANTITY
100X15W184MV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 100X15W184MV4E
Internal Part NumberEIS-100X15W184MV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesX2Y®
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.18µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL (X2Y)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100X15W184MV4E
Related Links100X15W, 100X15W184MV4E Datasheet, Johanson Dielectrics Inc. Distributor
100X15W184MV4E Details Description
Related parts for 100X15W184MV4E
TVS DIODE 5.5VWM 8.5VC SOT23 datasheet.pdf
RES 68 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
ACCELEROMETER ANLG XY 20 20-SOIC datasheet.pdf
IC AUDIO CODEC STEREO 32-QFN datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8DIP GW datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT datasheet.pdf
IC REG BUCK 3A SYNC datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 10V T/H datasheet.pdf