CNC Tech 101-1031-BL-00500
101-1031-BL-00500 picture photo
Mfg. Part Number
101-1031-BL-00500
Manufacturer
Product Category
USB Cables
Brief Description
CABLE USB A MALE-B MINI 5PIN 5M
Datasheet Download
101-1031-BL-00500.pdf
Availability of 101-1031-BL-00500
QUANTITY
101-1031-BL-00500 Order Process
Ship out your order
Specifications of 101-1031-BL-00500
Internal Part NumberEIS-101-1031-BL-00500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Cable Assemblies
FamilyUSB Cables
Series-
ConfigurationA Male to Mini B Male
Length16.40' (5.0m)
SpecificationsUSB 1.1
ShieldingShielded
Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)101-1031-BL-00500
Related Links101-1031, 101-1031-BL-00500 Datasheet, CNC Tech Distributor
101-1031-BL-00500 Details Description
Related parts for 101-1031-BL-00500
RES SMD 43.2 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
HEADER OPEN SLOTTED .600 50POS datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 500OHM 10% RAD datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
COVER FOR DISPLAYPORT datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf