FFF 10104997-00C-30B
10104997-00C-30B picture photo
Mfg. Part Number
10104997-00C-30B
Brief Description
XCEDE 6PVH 6COL 2W
Datasheet Download
10104997-00C-30B.pdf
Availability of 10104997-00C-30B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10104997-00C-30B Order Process
Ship out your order
Specifications of 10104997-00C-30B
Internal Part NumberEIS-10104997-00C-30B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package192
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10104997-00C-30B
Related Links10104997, 10104997-00C-30B Datasheet, FFF Distributor
10104997-00C-30B Details Description
Related parts for 10104997-00C-30B
MOSFET N-CH 300V 90A PLUS247 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4.5KB OTP 28DIP datasheet.pdf
TAPE FINE LINE 3/8" X 60 YD GRN datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 56SSOP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 600V 4A TO220-2 datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 7POS datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
50W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.100 8 POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PDT 300MA 30V datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS PIN datasheet.pdf