FFF 10104997-00C-40B
10104997-00C-40B picture photo
Mfg. Part Number
10104997-00C-40B
Brief Description
XCEDE 6PVH 6COL 2W
Datasheet Download
10104997-00C-40B.pdf
Availability of 10104997-00C-40B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10104997-00C-40B Order Process
Ship out your order
Specifications of 10104997-00C-40B
Internal Part NumberEIS-10104997-00C-40B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package192
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10104997-00C-40B
Related Links10104997, 10104997-00C-40B Datasheet, FFF Distributor
10104997-00C-40B Details Description
Related parts for 10104997-00C-40B
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PLUG WATERTITE NON-NEMA LOCKING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 2.1M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT 500K OHM 1/4W CARBON LOG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf