FFF 10104997-10C-70DLF
10104997-10C-70DLF picture photo
Mfg. Part Number
10104997-10C-70DLF
Brief Description
XCEDE 6PVH 6COL 4W
Datasheet Download
10104997-10C-70DLF.pdf
Availability of 10104997-10C-70DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10104997-10C-70DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10104997-10C-70DLF
Internal Part NumberEIS-10104997-10C-70DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package144
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10104997-10C-70DLF
Related Links10104997-, 10104997-10C-70DLF Datasheet, FFF Distributor
10104997-10C-70DLF Details Description
Related parts for 10104997-10C-70DLF
IC CTRLR DC/DC 1PH HI EFF 32QFN datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 150MHZ 119BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
RES 100 OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 51NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf