FFF 10104997-J0C-30DLF
10104997-J0C-30DLF picture photo
Mfg. Part Number
10104997-J0C-30DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE 6PVH 6COL LEFT NK
Datasheet Download
10104997-J0C-30DLF.pdf
Availability of 10104997-J0C-30DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10104997-J0C-30DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10104997-J0C-30DLF
Internal Part NumberEIS-10104997-J0C-30DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package120
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Left
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns6
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical54 Differential Pairs
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10104997-J0C-30DLF
Related Links10104997-, 10104997-J0C-30DLF Datasheet, FFF Distributor
10104997-J0C-30DLF Details Description
Related parts for 10104997-J0C-30DLF
IC OPAMP GP 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 5% 3W 6028 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
OSC MEMS 57.849MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TOWER SYSTEM PRO KIT VF65GS10 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf