FFF 10104997-J0C-50B
10104997-J0C-50B picture photo
Mfg. Part Number
10104997-J0C-50B
Brief Description
XCEDE 6PVH 6COL LEFT NK
Datasheet Download
10104997-J0C-50B.pdf
Availability of 10104997-J0C-50B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10104997-J0C-50B Order Process
Ship out your order
Specifications of 10104997-J0C-50B
Internal Part NumberEIS-10104997-J0C-50B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package120
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Left
FeaturesKey
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10104997-J0C-50B
Related Links10104997, 10104997-J0C-50B Datasheet, FFF Distributor
10104997-J0C-50B Details Description
Related parts for 10104997-J0C-50B
CONN HEADER .100 DUAL STR 32POS datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 400MA 1.9 OHM datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SC70 datasheet.pdf
FILTER CHIP 120 OHM 3A 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
30AWG SFP+CABLE ASSY datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC 7M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf