FFF 10104997-J0C-60B
10104997-J0C-60B picture photo
Mfg. Part Number
10104997-J0C-60B
Brief Description
XCEDE 6PVH 6COL LEFT NK
Datasheet Download
10104997-J0C-60B.pdf
Availability of 10104997-J0C-60B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10104997-J0C-60B Order Process
Ship out your order
Specifications of 10104997-J0C-60B
Internal Part NumberEIS-10104997-J0C-60B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package120
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Left
FeaturesKey
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10104997-J0C-60B
Related Links10104997, 10104997-J0C-60B Datasheet, FFF Distributor
10104997-J0C-60B Details Description
Related parts for 10104997-J0C-60B
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE GLASS 6.3A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
TRANSDCR VLTAGE 0-250VAC TRU RMS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 15NS 160PQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf