FFF 10104999-10E-40B
10104999-10E-40B picture photo
Mfg. Part Number
10104999-10E-40B
Brief Description
XCEDE 4W 6PVH 8COL
Datasheet Download
10104999-10E-40B.pdf
Availability of 10104999-10E-40B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10104999-10E-40B Order Process
Ship out your order
Specifications of 10104999-10E-40B
Internal Part NumberEIS-10104999-10E-40B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package118
SeriesXCede®
PackagingBulk
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10104999-10E-40B
Related Links10104999, 10104999-10E-40B Datasheet, FFF Distributor
10104999-10E-40B Details Description
Related parts for 10104999-10E-40B
CONN RECEPT 2POS 24AWG MTA156 datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.15A TO-92 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24VDC 13.2W 4.0A datasheet.pdf
NULL MODEM CABLE datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 30POS SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 34POS TIN datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
OSC XO 622.08MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN SOCKET datasheet.pdf
100UF 16V 6.3X11 105C RAD datasheet.pdf