FFF 10106126-4000001LF
10106126-4000001LF picture photo
Mfg. Part Number
10106126-4000001LF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
BERGSTIK
Datasheet Download
10106126-4000001LF.pdf
Availability of 10106126-4000001LF
QUANTITY
10106126-4000001LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10106126-4000001LF
Internal Part NumberEIS-10106126-4000001LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package594
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesPwrBlade®
PackagingTray
Connector Usage-
Connector TypeHeader, Male Blades
Connector StyleBlade Power
Number of Positions4
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.250" (6.35mm)
Number of Rows1
Number of Columns-
Mounting TypeBoard Edge, Through Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Layout, Typical4 Power
FeaturesBoard Lock, Guide Pin
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10106126-4000001LF
Related Links10106126-, 10106126-4000001LF Datasheet, FFF Distributor
10106126-4000001LF Details Description
Related parts for 10106126-4000001LF
IC MCU 8BIT 512B OTP 20SSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 78 Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf
CAP CER 0.016UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK 3POS TIN datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE MOD FLAT 6COND 7' PRE-CUT datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
ADAPTER M/M SMA 18GHZ datasheet.pdf