FFF 10106128-4403001LF
10106128-4403001LF picture photo
Mfg. Part Number
10106128-4403001LF
Brief Description
CONN VERT HDR STB
Datasheet Download
10106128-4403001LF.pdf
Availability of 10106128-4403001LF
QUANTITY
10106128-4403001LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10106128-4403001LF
Internal Part NumberEIS-10106128-4403001LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package132
Connector Usage-
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleBlade Power
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows-
Number of Columns-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Layout, Typical12 Signal, 8 Power
FeaturesBoard Lock, Mating Guide
Contact Finish-
Contact Finish Thickness-
Color-
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10106128-4403001LF
Related Links10106128-, 10106128-4403001LF Datasheet, FFF Distributor
10106128-4403001LF Details Description
Related parts for 10106128-4403001LF
IC EEPROM 512KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 68POS .050 SMD datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 4.64 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 2% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 0.5 OHM 300W datasheet.pdf
TRANS RF BIPO 5W 400MA TO39 datasheet.pdf