FFF 10106131-2202001LF
10106131-2202001LF picture photo
Mfg. Part Number
10106131-2202001LF
Datasheet Download
10106131-2202001LF.pdf
Availability of 10106131-2202001LF
QUANTITY
10106131-2202001LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10106131-2202001LF
Internal Part NumberEIS-10106131-2202001LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package432
Connector Usage-
Connector TypeReceptacle, Female Sockets and Blade Sockets
Connector StyleBlade Power
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows4
Number of Columns-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit, Solder
Contact Layout, Typical8 Signal, 4 Power
FeaturesBoard Lock, Guide Pin
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10106131-2202001LF
Related Links10106131-, 10106131-2202001LF Datasheet, FFF Distributor
10106131-2202001LF Details Description
Related parts for 10106131-2202001LF
CONN HEADER .100 DUAL R/A 52POS datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
KIT COMBO MULTIMETER HVAC datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1.3MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
WIRE T LEAD PLASTIC 18AG VT 1000 datasheet.pdf
DSUB PIN RR RELEASE CNTCT datasheet.pdf
CAP FILM 0.0022UF 5% 2000VDC AXI datasheet.pdf