FFF 10106139-8005001LF
10106139-8005001LF picture photo
Mfg. Part Number
10106139-8005001LF
Datasheet Download
10106139-8005001LF.pdf
Availability of 10106139-8005001LF
QUANTITY
10106139-8005001LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10106139-8005001LF
Internal Part NumberEIS-10106139-8005001LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package216
Connector Usage-
Connector TypeReceptacle, Female Sockets and Blade Sockets
Connector StyleBlade Power
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows4
Number of Columns-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit, Solder
Contact Layout, Typical20 Signal, 8 Power
FeaturesBoard Lock, Guide Pin
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10106139-8005001LF
Related Links10106139-, 10106139-8005001LF Datasheet, FFF Distributor
10106139-8005001LF Details Description
Related parts for 10106139-8005001LF
CONN RING 14-16HD AWG #10 P-G datasheet.pdf
IC TXRX RS232 250KBPS 28-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 24KB QZROM 80QFP datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS MALE CORD #26 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
2 X 10POS DIL CRIMP HOUSING datasheet.pdf
CAP CER 22UF 4V X5R 0603 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
AC/DC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf
10UF 450V 12,5X30MM 85C 20000H datasheet.pdf