FFF 10106268-0013101LF
10106268-0013101LF picture photo
Mfg. Part Number
10106268-0013101LF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
BERGSTIK
Datasheet Download
10106268-0013101LF.pdf
Availability of 10106268-0013101LF
QUANTITY
10106268-0013101LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10106268-0013101LF
Internal Part NumberEIS-10106268-0013101LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package540
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesPwrBlade®
PackagingTray
Connector Usage-
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Connector Style-
Number of Positions52
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows4
Number of Columns-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Layout, Typical-
FeaturesBoard Lock, Guide Pin
Contact Finish-
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10106268-0013101LF
Related Links10106268-, 10106268-0013101LF Datasheet, FFF Distributor
10106268-0013101LF Details Description
Related parts for 10106268-0013101LF
IC SUPERVSR RESET 2.63V SOT23-3 datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 53.5VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 12 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 4300PF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
METRAL HDR SIG 1MX5R PF datasheet.pdf
OSC MEMS 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS SQ FLNG W/PIN datasheet.pdf
MF SR CRIM TRM M SIL 1416AWG datasheet.pdf
33000UF 100V 76X105MM 85C 15000H datasheet.pdf