FFF 10106268-9005001LF
10106268-9005001LF picture photo
Mfg. Part Number
10106268-9005001LF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
BERGSTIK
Datasheet Download
10106268-9005001LF.pdf
Availability of 10106268-9005001LF
QUANTITY
10106268-9005001LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10106268-9005001LF
Internal Part NumberEIS-10106268-9005001LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package324
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesPwrBlade®
PackagingTray
Connector Usage-
Connector TypeReceptacle, Female Sockets and Blade Sockets
Connector StyleBlade Power
Number of Positions29
Number of Positions Loaded28
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows4
Number of Columns-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Layout, Typical20 Signal, 9 Power
FeaturesGuide Pin
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10106268-9005001LF
Related Links10106268-, 10106268-9005001LF Datasheet, FFF Distributor
10106268-9005001LF Details Description
Related parts for 10106268-9005001LF
FUSE INDUST 1A 500V CLASS AM datasheet.pdf
KIT DEMO DEMOAC DC9S08A datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
24P MTA100 CONN ASSY POL RIB datasheet.pdf
BATTERY LITH 3V COIN 20MM W/TAB datasheet.pdf
RF ANTENNA datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 50ppm 20pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 1A SYNC 10TDFN datasheet.pdf
SCR 1600V 2000A B-PUK datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.1A SYNC datasheet.pdf