FFF 10106814-031002LF
10106814-031002LF picture photo
Mfg. Part Number
10106814-031002LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
Brief Description
HERMAPHRODITIC 30POS 0.5MM SMD
Datasheet Download
10106814-031002LF.pdf
Availability of 10106814-031002LF
QUANTITY
10106814-031002LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10106814-031002LF
Internal Part NumberEIS-10106814-031002LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices 18/Aug/2015
Multiple Devices 18/Aug/2015
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
SeriesMezzoStak
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeSelf Mating, Non-Gendered
Number of Positions30
Pitch0.020" (0.50mm)
Number of Rows2
Mounting TypeSurface Mount
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
Mated Stacking Heights4mm, 4.5mm, 5.5mm
Height Above Board0.140" (3.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10106814-031002LF
Related Links10106814, 10106814-031002LF Datasheet, FFF Distributor
10106814-031002LF Details Description
Related parts for 10106814-031002LF
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
IC 3X CHARGE PUMP LCD BIAS 24QFN datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
RES SMD 2.1 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
PNEUM LED SEAL 12-24V 10PCS BAG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf