FFF 10112627-101LF
10112627-101LF picture photo
Mfg. Part Number
10112627-101LF
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
MINI-SAS HD 1X2 EXT PCB CONNECT
Datasheet Download
10112627-101LF.pdf
Availability of 10112627-101LF
QUANTITY
10112627-101LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10112627-101LF
Internal Part NumberEIS-10112627-101LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh Speed I/O Connectors and Cable Assemblies
PCN Design/SpecificationMini SAS HD Latch Shape 17/Jul/2015
New Check List for Changing EMI Strap 20/Aug/2015
PCN Assembly/OriginMini SAS HD 17/Aug/2015
Standard Package35
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
Series-
PackagingTray
Connector StyleReceptacle with Cage, Ganged (1x2)
Connector TypeSAS, Mini HD
Number of Positions32 (16 x 2)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationPress-Fit
FeaturesEMI Shielded
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10112627-101LF
Related Links1011262, 10112627-101LF Datasheet, FFF Distributor
10112627-101LF Details Description
Related parts for 10112627-101LF
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 7/16-20 UNF 1-5V datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 10PS DL SMD AU datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 4POS BLACK datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CRIMPING DIE #4 E2 (190475350) datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND 0.050 BLUE 100' datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
LIGHTBAR 4-SEG RED WHITE DIFF datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30A 100V D2PAK datasheet.pdf