FFF 10112684-F01-02LF
10112684-F01-02LF picture photo
Mfg. Part Number
10112684-F01-02LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
MINITEK HDR HORIZONTAL SMT
Datasheet Download
10112684-F01-02LF.pdf
Availability of 10112684-F01-02LF
QUANTITY
10112684-F01-02LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10112684-F01-02LF
Internal Part NumberEIS-10112684-F01-02LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMinitek Assembly 12/Nov/2013
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek™
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions2
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.126" (3.20mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10112684-F01-02LF
Related Links10112684, 10112684-F01-02LF Datasheet, FFF Distributor
10112684-F01-02LF Details Description
Related parts for 10112684-F01-02LF
MEMORY CARD FLASH 26GB datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 5.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LSF-SMD 3.50/06/180 SN BK RL datasheet.pdf
CABLE 14POS .100 JUMPER 3 INCH datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf
CTV 7C 7#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
HD 38999 151C 151#23 SKT RECP datasheet.pdf
2700UF 25V 16X31MM 105C 10000H datasheet.pdf