FFF 10112684-F01-05ULF
10112684-F01-05ULF picture photo
Mfg. Part Number
10112684-F01-05ULF
Brief Description
MINITEK HDR HORIZONTAL SMT
Datasheet Download
10112684-F01-05ULF.pdf
Availability of 10112684-F01-05ULF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10112684-F01-05ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10112684-F01-05ULF
Internal Part NumberEIS-10112684-F01-05ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMinitek Assembly 12/Nov/2013
Standard Package59
SeriesMinitek™
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions5
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.126" (3.20mm)
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10112684-F01-05ULF
Related Links10112684-, 10112684-F01-05ULF Datasheet, FFF Distributor
10112684-F01-05ULF Details Description
Related parts for 10112684-F01-05ULF
FUSE CERAMIC 125MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 5.9 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MICRO 31POS SKT 24" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 1 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE STRIP 30W/O HOUSING25A datasheet.pdf
CAP MICA 1100PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
OSC XO 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 62PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf