FFF 10112684-G01-10ULF
10112684-G01-10ULF picture photo
Mfg. Part Number
10112684-G01-10ULF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
MINITEK HDR
Datasheet Download
10112684-G01-10ULF.pdf
Availability of 10112684-G01-10ULF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10112684-G01-10ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10112684-G01-10ULF
Internal Part NumberEIS-10112684-G01-10ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMinitek Assembly 12/Nov/2013
Standard Package29
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek™
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.126" (3.20mm)