FFF 10112684-G03-12ULF
10112684-G03-12ULF picture photo
Mfg. Part Number
10112684-G03-12ULF
Brief Description
CONN HEADER 12POS 2MM HORIZ SMD
Datasheet Download
10112684-G03-12ULF.pdf
Availability of 10112684-G03-12ULF
QUANTITY
10112684-G03-12ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10112684-G03-12ULF
Internal Part NumberEIS-10112684-G03-12ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMezzSelect
PCN Assembly/OriginMinitek Assembly 12/Nov/2013
Standard Package24
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10112684-G03-12ULF
Related Links10112684-, 10112684-G03-12ULF Datasheet, FFF Distributor
10112684-G03-12ULF Details Description
Related parts for 10112684-G03-12ULF
BACKPLANE CPCI 8SLOT FOR 6U CARD datasheet.pdf
Connector Receptacle 52 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC 16-BIT I2C PROGBL 10-MSOP datasheet.pdf
IC DGTL POT SGL 1024POS 10MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS W/PINS datasheet.pdf
POT 100K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 2.7K OHM 8SIP datasheet.pdf
SAFETY MAT 800X1250MM datasheet.pdf
CONN HDR 64POS 1.27MM SMD datasheet.pdf