FFF 10112684-T01-16ULF
10112684-T01-16ULF picture photo
Mfg. Part Number
10112684-T01-16ULF
Brief Description
MINITEK HDR HORIZONTAL SMT
Datasheet Download
10112684-T01-16ULF.pdf
Availability of 10112684-T01-16ULF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10112684-T01-16ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10112684-T01-16ULF
Internal Part NumberEIS-10112684-T01-16ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMinitek Assembly 12/Nov/2013
Standard Package18
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions16
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.126" (3.20mm)
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness78.7µin (2.00µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10112684-T01-16ULF
Related Links10112684-, 10112684-T01-16ULF Datasheet, FFF Distributor
10112684-T01-16ULF Details Description
Related parts for 10112684-T01-16ULF
CAP FILM 0.51UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 800MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SOCKET .8MM 16POS SMD datasheet.pdf
EVALUATION KIT FOR DS8023 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156" datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 300V 3A SOD64 datasheet.pdf