| Internal Part Number | EIS-10112684-T01-25ULF | |
| PCN Assembly/Origin | Minitek Assembly 12/Nov/2013 | |
| Standard Package | 11 | |
| Number of Positions | 25 | |
| Number of Positions Loaded | All | |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) | |
| Number of Rows | 1 | |
| Row Spacing | - | |
| Contact Mating Length | 0.126" (3.20mm) | |