FFF 10112684-T03-06ULF
10112684-T03-06ULF picture photo
Mfg. Part Number
10112684-T03-06ULF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
MINITEK HDR
Datasheet Download
10112684-T03-06ULF.pdf
Availability of 10112684-T03-06ULF
QUANTITY
10112684-T03-06ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10112684-T03-06ULF
Internal Part NumberEIS-10112684-T03-06ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMinitek Assembly 12/Nov/2013
Standard Package48
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek™
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions6
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness78.7µin (2.00µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10112684-T03-06ULF
Related Links10112684-, 10112684-T03-06ULF Datasheet, FFF Distributor
10112684-T03-06ULF Details Description
Related parts for 10112684-T03-06ULF
TVS DIODE 7.02VWM 12.1VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
LED PM INDICATOR RECESSED BLUE datasheet.pdf
RES 44.2 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 7.5A datasheet.pdf