FFF 10112690-G01-06ULF
10112690-G01-06ULF picture photo
Mfg. Part Number
10112690-G01-06ULF
Brief Description
MINITEK HDR
Datasheet Download
10112690-G01-06ULF.pdf
Availability of 10112690-G01-06ULF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10112690-G01-06ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10112690-G01-06ULF
Internal Part NumberEIS-10112690-G01-06ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMezzSelect
PCN Assembly/OriginMinitek Assembly 12/Nov/2013
Standard Package48
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.126" (3.20mm)
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10112690-G01-06ULF
Related Links10112690-, 10112690-G01-06ULF Datasheet, FFF Distributor
10112690-G01-06ULF Details Description
Related parts for 10112690-G01-06ULF
CAP CER 1.6PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 100KHZ 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM SOT23-5 datasheet.pdf
MICRO 31POS PIN 12" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS STR .100" TIN datasheet.pdf
CAP CER 330PF 10KV ZM RADIAL datasheet.pdf