FFF 10112690-G01-24ULF
10112690-G01-24ULF picture photo
Mfg. Part Number
10112690-G01-24ULF
Brief Description
MINITEK HDR
Datasheet Download
10112690-G01-24ULF.pdf
Availability of 10112690-G01-24ULF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10112690-G01-24ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10112690-G01-24ULF
Internal Part NumberEIS-10112690-G01-24ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMezzSelect
PCN Assembly/OriginMinitek Assembly 12/Nov/2013
Standard Package12
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions48
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.126" (3.20mm)
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10112690-G01-24ULF
Related Links10112690-, 10112690-G01-24ULF Datasheet, FFF Distributor
10112690-G01-24ULF Details Description
Related parts for 10112690-G01-24ULF
FIXED IND 22UH 2.5A 54 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 22PF 50V 0805 datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS VERT BRD/BRD datasheet.pdf
JACK HOUSING BLUE MT-RJ INSERTS datasheet.pdf
RES 2.00M OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 835MA 400 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf