FFF 10112690-T01-21ULF
10112690-T01-21ULF picture photo
Mfg. Part Number
10112690-T01-21ULF
Datasheet Download
10112690-T01-21ULF.pdf
Availability of 10112690-T01-21ULF
QUANTITY
10112690-T01-21ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10112690-T01-21ULF
Internal Part NumberEIS-10112690-T01-21ULF
Standard Package14
SeriesMinitek™
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions42
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.126" (3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10112690-T01-21ULF
Related Links10112690-, 10112690-T01-21ULF Datasheet, FFF Distributor
10112690-T01-21ULF Details Description
Related parts for 10112690-T01-21ULF
RES SMD 910 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC CLK DATA REC SDH 1.25GHZ datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG RED 1000' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf