FFF 10113947-A0C-40B
10113947-A0C-40B picture photo
Mfg. Part Number
10113947-A0C-40B
Brief Description
XCEDE LEFT 2PVH 6COL WK
Datasheet Download
10113947-A0C-40B.pdf
Availability of 10113947-A0C-40B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10113947-A0C-40B Order Process
Ship out your order
Specifications of 10113947-A0C-40B
Internal Part NumberEIS-10113947-A0C-40B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package480
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Left
FeaturesKey
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10113947-A0C-40B
Related Links10113947, 10113947-A0C-40B Datasheet, FFF Distributor
10113947-A0C-40B Details Description
Related parts for 10113947-A0C-40B
SENSOR 75PSI 7/16-20 UNF 20MA datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
ANTENNA UHF 400 - 420 MHZ datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf