FFF 10113947-B0C-50B
10113947-B0C-50B picture photo
Mfg. Part Number
10113947-B0C-50B
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE LEFT 2PVH 6COL WK
Datasheet Download
10113947-B0C-50B.pdf
Availability of 10113947-B0C-50B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10113947-B0C-50B Order Process
Ship out your order
Specifications of 10113947-B0C-50B
Internal Part NumberEIS-10113947-B0C-50B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package480
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Left
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns6
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical18 Differential Pairs
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10113947-B0C-50B
Related Links10113947, 10113947-B0C-50B Datasheet, FFF Distributor
10113947-B0C-50B Details Description
Related parts for 10113947-B0C-50B
RES 2.7 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC XPHASE3 CTLR 20-MLPQ datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 54POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.42K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 3.9W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf