FFF 10113947-P0C-40DLF
10113947-P0C-40DLF picture photo
Mfg. Part Number
10113947-P0C-40DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE RGHT 2PVH 6COL WK
Datasheet Download
10113947-P0C-40DLF.pdf
Availability of 10113947-P0C-40DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10113947-P0C-40DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10113947-P0C-40DLF
Internal Part NumberEIS-10113947-P0C-40DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package480
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Right
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns6
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical18 Differential Pairs
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10113947-P0C-40DLF
Related Links10113947-, 10113947-P0C-40DLF Datasheet, FFF Distributor
10113947-P0C-40DLF Details Description
Related parts for 10113947-P0C-40DLF
SOCKET RELAY 8 OCTAL DIN RAIL datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-DQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR XR16M580-C 25BGA datasheet.pdf
FRONT SLIDE RAIL (23343-05) datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 140MA 5.2 OHM datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf