FFF 10113947-U0C-70DLF
10113947-U0C-70DLF picture photo
Mfg. Part Number
10113947-U0C-70DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE RGHT 2PVH 6COL WK
Datasheet Download
10113947-U0C-70DLF.pdf
Availability of 10113947-U0C-70DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10113947-U0C-70DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10113947-U0C-70DLF
Internal Part NumberEIS-10113947-U0C-70DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package480
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Right
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns6
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical18 Differential Pairs
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10113947-U0C-70DLF
Related Links10113947-, 10113947-U0C-70DLF Datasheet, FFF Distributor
10113947-U0C-70DLF Details Description
Related parts for 10113947-U0C-70DLF
LED GREEN T1 RIGHT ANGLE ASSY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP THIN FILM 16PF 100V 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 2.74 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 38POS GOLD datasheet.pdf