FFF 10113949-A0E-50B
10113949-A0E-50B picture photo
Mfg. Part Number
10113949-A0E-50B
Brief Description
XCEDE LEFT 2PVH 8COL WK
Datasheet Download
10113949-A0E-50B.pdf
Availability of 10113949-A0E-50B
QUANTITY
10113949-A0E-50B Order Process
Ship out your order
Specifications of 10113949-A0E-50B
Internal Part NumberEIS-10113949-A0E-50B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package192
Connector StyleXCede®, Guide Left
Number of Rows-
Number of Columns8
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical24 Differential Pairs
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10113949-A0E-50B
Related Links10113949, 10113949-A0E-50B Datasheet, FFF Distributor
10113949-A0E-50B Details Description
Related parts for 10113949-A0E-50B
LED GREEN 1206 SMD datasheet.pdf
IC PROGRAM 3.500V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 76 TYPED 29POS datasheet.pdf
CAP TANT 0.047UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf