FFF 10113949-D0E-30B
10113949-D0E-30B picture photo
Mfg. Part Number
10113949-D0E-30B
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE LEFT 2PVH 8COL WK
Datasheet Download
10113949-D0E-30B.pdf
Availability of 10113949-D0E-30B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10113949-D0E-30B Order Process
Ship out your order
Specifications of 10113949-D0E-30B
Internal Part NumberEIS-10113949-D0E-30B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package192
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Left
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns8
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical24 Differential Pairs
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10113949-D0E-30B
Related Links10113949, 10113949-D0E-30B Datasheet, FFF Distributor
10113949-D0E-30B Details Description
Related parts for 10113949-D0E-30B
CARD GUIDE datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 3.6A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 10A 250V datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 360PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf