FFF 10113949-H0E-50DLF
10113949-H0E-50DLF picture photo
Mfg. Part Number
10113949-H0E-50DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE LEFT 2PVH 8COL WK
Datasheet Download
10113949-H0E-50DLF.pdf
Availability of 10113949-H0E-50DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10113949-H0E-50DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10113949-H0E-50DLF
Internal Part NumberEIS-10113949-H0E-50DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package192
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Left
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns8
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical24 Differential Pairs
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10113949-H0E-50DLF
Related Links10113949-, 10113949-H0E-50DLF Datasheet, FFF Distributor
10113949-H0E-50DLF Details Description
Related parts for 10113949-H0E-50DLF
OSC XO 49.152MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
EVAL MOD FOR MSC1210 datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 26VC SOD123FL datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
CAP CER 0.75PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 600MA 310 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf