FFF 10113949-L0E-20B
10113949-L0E-20B picture photo
Mfg. Part Number
10113949-L0E-20B
Brief Description
CONN HEADER 2PR 8COL VERT
Datasheet Download
10113949-L0E-20B.pdf
Availability of 10113949-L0E-20B
QUANTITY
10113949-L0E-20B Order Process
Ship out your order
Specifications of 10113949-L0E-20B
Internal Part NumberEIS-10113949-L0E-20B
Lead Free Status / RoHS StatusRequest inventory verification / Request inventory verification
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package256
SeriesXCede®
PackagingTray
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Left Wall
Features-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10113949-L0E-20B
Related Links10113949, 10113949-L0E-20B Datasheet, FFF Distributor
10113949-L0E-20B Details Description
Related parts for 10113949-L0E-20B
PLUG BANANA PAR STACKING RED datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V 10% BX 0805 datasheet.pdf
RES 698K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T datasheet.pdf
CONN HDR 19POS 0.200 T/H datasheet.pdf
RES 10K OHM 0.3W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf