FFF 10114508-00J-40B
10114508-00J-40B picture photo
Mfg. Part Number
10114508-00J-40B
Brief Description
XCEDE 2W 6PVH 4COL
Datasheet Download
10114508-00J-40B.pdf
Availability of 10114508-00J-40B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10114508-00J-40B Order Process
Ship out your order
Specifications of 10114508-00J-40B
Internal Part NumberEIS-10114508-00J-40B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package288
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10114508-00J-40B
Related Links10114508, 10114508-00J-40B Datasheet, FFF Distributor
10114508-00J-40B Details Description
Related parts for 10114508-00J-40B
CONN HEADER 4POS 5.08MM VERT TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5MM datasheet.pdf
RES 673 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS SKT datasheet.pdf
RES 250 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T412 datasheet.pdf
AMP CT MT AMP-IN HDR-V BLU 11P datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf