FFF 10114827-001LF
10114827-001LF picture photo
Mfg. Part Number
10114827-001LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Contacts
Brief Description
CONN WTB 1.25MM TERM 28-32AWG
Datasheet Download
10114827-001LF.pdf
Availability of 10114827-001LF
QUANTITY
10114827-001LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10114827-001LF
Internal Part NumberEIS-10114827-001LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Contacts
Series10114827
PackagingCut Tape (CT)
TypeStamped
Pin or SocketSocket
Contact TerminationCrimp
Wire Gauge28-32 AWG
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10114827-001LF
Related Links1011482, 10114827-001LF Datasheet, FFF Distributor
10114827-001LF Details Description
Related parts for 10114827-001LF
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
IC 8-BIT SHIFT REGISTER 24-SOIC datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SPI 250KSPS 16DFN datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 6.3V X7R 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 200UH 125MA 5 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 43POS datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS .100 R/ANGLE datasheet.pdf