FFF 10114830-10113LF
10114830-10113LF picture photo
Mfg. Part Number
10114830-10113LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
WTB 1.25 WAFER 90 SMT
Datasheet Download
10114830-10113LF.pdf
Availability of 10114830-10113LF
QUANTITY
10114830-10113LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10114830-10113LF
Internal Part NumberEIS-10114830-10113LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,300
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series10114830
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesSolder Retention
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10114830-10113LF
Related Links10114830, 10114830-10113LF Datasheet, FFF Distributor
10114830-10113LF Details Description
Related parts for 10114830-10113LF
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
CONN DSUB 15PIN MALE-FMALE BLK datasheet.pdf
IC LASR DRVR 4.25GBPS 3.6V 20QFN datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED INDICATOR 14MM W/BEZEL datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 20ppm 30pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 RA SMT/NAIL DR 15AU datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 160MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 10% 100VDC RDL datasheet.pdf