FFF 10114831-10106LF
10114831-10106LF picture photo
Mfg. Part Number
10114831-10106LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
WTB 1.25 WAFER 90 DIP
Datasheet Download
10114831-10106LF.pdf
Availability of 10114831-10106LF
QUANTITY
10114831-10106LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10114831-10106LF
Internal Part NumberEIS-10114831-10106LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series10114831
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions6
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10114831-10106LF
Related Links10114831, 10114831-10106LF Datasheet, FFF Distributor
10114831-10106LF Details Description
Related parts for 10114831-10106LF
RES SMD 91 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC 12BIT 500KHZ ADC CONV 8VSSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 100 OHM 2512 datasheet.pdf
CONN RING UNINS 16-20AWG datasheet.pdf
Crystal 54.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE DIFF 4" H2O 4SIP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf