FFF 10114868-A0J-50B
10114868-A0J-50B picture photo
Mfg. Part Number
10114868-A0J-50B
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE LEFT 2PVH 4COL WK
Datasheet Download
10114868-A0J-50B.pdf
Availability of 10114868-A0J-50B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10114868-A0J-50B Order Process
Ship out your order
Specifications of 10114868-A0J-50B
Internal Part NumberEIS-10114868-A0J-50B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package608
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Left
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns4
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical12 Differential Pairs
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10114868-A0J-50B
Related Links10114868, 10114868-A0J-50B Datasheet, FFF Distributor
10114868-A0J-50B Details Description
Related parts for 10114868-A0J-50B
THERMISTOR 50 OHM 425V SMT PTC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SRL 16TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
GAUGE PRESSURE MODULE 100 BAR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN 16POS FML W/W ROW A datasheet.pdf