FFF 10114868-A0J-60DLF
10114868-A0J-60DLF picture photo
Mfg. Part Number
10114868-A0J-60DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE LEFT 2PVH 4COL WK
Datasheet Download
10114868-A0J-60DLF.pdf
Availability of 10114868-A0J-60DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10114868-A0J-60DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10114868-A0J-60DLF
Internal Part NumberEIS-10114868-A0J-60DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package608
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Left
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns4
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical12 Differential Pairs
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10114868-A0J-60DLF
Related Links10114868-, 10114868-A0J-60DLF Datasheet, FFF Distributor
10114868-A0J-60DLF Details Description
Related parts for 10114868-A0J-60DLF
THERMISTOR NTC 22K OHM 20% 1206 datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 8.55VWM 14.5VC SMB datasheet.pdf
VTM CURRENT MULTIPLIER 8V 30A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
OSC VCXO 622.08MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.1W ES6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf