FFF 10114868-D0J-50DLF
10114868-D0J-50DLF picture photo
Mfg. Part Number
10114868-D0J-50DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE LEFT 2PVH 4COL WK
Datasheet Download
10114868-D0J-50DLF.pdf
Availability of 10114868-D0J-50DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10114868-D0J-50DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10114868-D0J-50DLF
Internal Part NumberEIS-10114868-D0J-50DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package608
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Left
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns4
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical12 Differential Pairs
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10114868-D0J-50DLF
Related Links10114868-, 10114868-D0J-50DLF Datasheet, FFF Distributor
10114868-D0J-50DLF Details Description
Related parts for 10114868-D0J-50DLF
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 3.92KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 24V datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 50V 0.1A SC-70 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 15UF 4V 1206 datasheet.pdf
OSC VCXO 122.88MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
STNDRD CBL TIE 15.35"L 50LB BLK datasheet.pdf
RES 22 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS datasheet.pdf