FFF 10114868-D0J-60DLF
10114868-D0J-60DLF picture photo
Mfg. Part Number
10114868-D0J-60DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE LEFT 2PVH 4COL WK
Datasheet Download
10114868-D0J-60DLF.pdf
Availability of 10114868-D0J-60DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10114868-D0J-60DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10114868-D0J-60DLF
Internal Part NumberEIS-10114868-D0J-60DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package608
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Left
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns4
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical12 Differential Pairs
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10114868-D0J-60DLF
Related Links10114868-, 10114868-D0J-60DLF Datasheet, FFF Distributor
10114868-D0J-60DLF Details Description
Related parts for 10114868-D0J-60DLF
IC COMPARATOR SINGLE-SUPPLY 8DIP datasheet.pdf
FERRULE INS VNL AWG12 ORN 17/32" datasheet.pdf
CONN RCPT WATERPROOF 16POS FMALE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
QUICKIE HEADER2X5 D datasheet.pdf
IC DRVR VFD TUBE SRL 28-TSSOP datasheet.pdf
CONN BERGSTIK II .100" DR SMT datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 40A SOP-8 ADV datasheet.pdf
POT 100 OHM 25W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
SOT 23 SINGLE LEAD FREE datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf