FFF 10119126-10J-10DLF
10119126-10J-10DLF picture photo
Mfg. Part Number
10119126-10J-10DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE HD 4W 3PVH 4COL
Datasheet Download
10119126-10J-10DLF.pdf
Availability of 10119126-10J-10DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10119126-10J-10DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10119126-10J-10DLF
Internal Part NumberEIS-10119126-10J-10DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package224
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns4
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical12 Signal Pairs, 14 Ground
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10119126-10J-10DLF
Related Links10119126-, 10119126-10J-10DLF Datasheet, FFF Distributor
10119126-10J-10DLF Details Description
Related parts for 10119126-10J-10DLF
FUSE GLASS 7A 125VAC 2AG datasheet.pdf
TERM SH LOCK/FORK NYL 22-18AWG#8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS 8.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 28POS THRUHL datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf