FFF 10119126-10J-60DLF
10119126-10J-60DLF picture photo
Mfg. Part Number
10119126-10J-60DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE HD 4W 3PVH 4COL
Datasheet Download
10119126-10J-60DLF.pdf
Availability of 10119126-10J-60DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10119126-10J-60DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10119126-10J-60DLF
Internal Part NumberEIS-10119126-10J-60DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package224
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns4
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical12 Signal Pairs, 14 Ground
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10119126-10J-60DLF
Related Links10119126-, 10119126-10J-60DLF Datasheet, FFF Distributor
10119126-10J-60DLF Details Description
Related parts for 10119126-10J-60DLF
CONN IDC SOCKET 12POS 2MM GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
IC DRIVER HALF-BRIDGE HV 10-LLP datasheet.pdf
CONN RCPT MG HD 16 RJ45 2FX SM L datasheet.pdf
RES 274K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
CONN STR RCPT SET SCRW SKT RED datasheet.pdf
OSC MEMS 312.50MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1300UF 20% 100V FLATPCK datasheet.pdf
A5 1.0KW 17 BIT ABSOLUTE ENCODER datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 250V AXIAL datasheet.pdf