FFF 10119126-G0J-60DLF
10119126-G0J-60DLF picture photo
Mfg. Part Number
10119126-G0J-60DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE HD 2W 3PVH 4COL WK
Datasheet Download
10119126-G0J-60DLF.pdf
Availability of 10119126-G0J-60DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10119126-G0J-60DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10119126-G0J-60DLF
Internal Part NumberEIS-10119126-G0J-60DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package152
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Left
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns4
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical12 Signal Pairs, 14 Ground
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10119126-G0J-60DLF
Related Links10119126-, 10119126-G0J-60DLF Datasheet, FFF Distributor
10119126-G0J-60DLF Details Description
Related parts for 10119126-G0J-60DLF
CONN HEADER RTANG 6POS PCB TIN datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES 160 OHM 15W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 250VDC 2DIP datasheet.pdf
D SUB MA 8W8 RA 50 OHMS S4,METAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
MOUNT RECT CAPACITORS 0.090" datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.25A 4XDFN datasheet.pdf
TV 46C MIXED SKT J/N RECP datasheet.pdf
1000UF 100V 22X30MM 85C 5000H datasheet.pdf