FFF 10119128-T0C-50DLF
10119128-T0C-50DLF picture photo
Mfg. Part Number
10119128-T0C-50DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE HD RT 2W 3PVH 6COL WK
Datasheet Download
10119128-T0C-50DLF.pdf
Availability of 10119128-T0C-50DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10119128-T0C-50DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10119128-T0C-50DLF
Internal Part NumberEIS-10119128-T0C-50DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package128
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Right
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns6
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical18 Signal Pairs, 21 Ground
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10119128-T0C-50DLF
Related Links10119128-, 10119128-T0C-50DLF Datasheet, FFF Distributor
10119128-T0C-50DLF Details Description
Related parts for 10119128-T0C-50DLF
IDC CABLE - MKR10K/MC10G/MKR10K datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 20PLCC datasheet.pdf
PAK50 CONN datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1.0' 0.50MM 6POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RJ45 OVERMOLDED PATCH CABLE CAT datasheet.pdf
RES 287 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf