FFF 10119130-B0C-50DLF
10119130-B0C-50DLF picture photo
Mfg. Part Number
10119130-B0C-50DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE HD LEFT 2W 6PVH 6COL WK
Datasheet Download
10119130-B0C-50DLF.pdf
Availability of 10119130-B0C-50DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10119130-B0C-50DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10119130-B0C-50DLF
Internal Part NumberEIS-10119130-B0C-50DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package120
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Left
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns6
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical36 Signal Pairs, 39 Ground
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10119130-B0C-50DLF
Related Links10119130-, 10119130-B0C-50DLF Datasheet, FFF Distributor
10119130-B0C-50DLF Details Description
Related parts for 10119130-B0C-50DLF
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK REST MNT 6MM datasheet.pdf
FIXED IND 300UH 122MA 8.7 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711 datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMA datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 50A 240VAC datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V 20% X5R 1206 datasheet.pdf