FFF 10119130-M0C-30DLF
10119130-M0C-30DLF picture photo
Mfg. Part Number
10119130-M0C-30DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE HD RIGHT 3W 6PVH 6COL
Datasheet Download
10119130-M0C-30DLF.pdf
Availability of 10119130-M0C-30DLF
QUANTITY
10119130-M0C-30DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10119130-M0C-30DLF
Internal Part NumberEIS-10119130-M0C-30DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package176
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Right Wall
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns6
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical36 Signal Pairs, 39 Ground
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10119130-M0C-30DLF
Related Links10119130-, 10119130-M0C-30DLF Datasheet, FFF Distributor
10119130-M0C-30DLF Details Description
Related parts for 10119130-M0C-30DLF
CAP ALUM 2200UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 6COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
RES SMD 4.12KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 184POS R/A .050 SL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 2X1 10MSOP datasheet.pdf
CONN CIC FFC RCPT 14POS 2.54MM datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1000V 20 AWG GRN datasheet.pdf
IC DRAM 576MBIT 800MHZ 168BGA datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf