FFF 10119189-L0C-20DLF
10119189-L0C-20DLF picture photo
Mfg. Part Number
10119189-L0C-20DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE 3PVH 6 COL 3W LEFT
Datasheet Download
10119189-L0C-20DLF.pdf
Availability of 10119189-L0C-20DLF
QUANTITY
10119189-L0C-20DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10119189-L0C-20DLF
Internal Part NumberEIS-10119189-L0C-20DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Series Plating 02/Jul/2015
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package336
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector Usage-
Connector TypeHeader, Male Pins
Connector StyleXCede®
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns6
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical18 Differential Pairs
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
Color-
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10119189-L0C-20DLF
Related Links10119189-, 10119189-L0C-20DLF Datasheet, FFF Distributor
10119189-L0C-20DLF Details Description
Related parts for 10119189-L0C-20DLF
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 280K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 10% 800W datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 20A TO220F datasheet.pdf
LED PM INDICATOR FLUSH GREEN datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A SOT223-5 datasheet.pdf
RES SMD 0.82 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED SPACER 5MM T-1-3/4 BLK 6MM datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf